10 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Tajlandii

Tajlandia to piękny i zachwycający kraj. Podpowiadamy jakie miejsca należy zobaczyć będąc w Tajlandii, które są esencją tego kraju.

Pałac Królewski w Bangkoku

Pałac ten znajduje się w Bangkoku, nad rzeką Menam, w samym centrum Starego Miasta Królewskiego. Pałac dzieli się na dwie części: świecką oraz religijną. W świeckiej znajdują się sale recepcyjne, pomieszczenia mieszkalne rodziny królewskiej.
W skład religijnej części wchodzi między innymi kompleks świątynny – Świątynia Szmaragdowego Buddy. Świątynia ta jest najważniejszą ze świątyń dla wyznawców buddyzmu.

Rajskie plaże Phuket

Phuket to największa wyspa i prowincja w Tajlandii. Położona jest na Morzu Andamańskim. Dzięki pięknym i licznym plażom przyciąga co roku niezliczone liczby turystów. Najdłuższą plażą na wyspie jest Mai Kao. Stanowi ona część Parku Narodowego Sirinath. Na terenie tego Parku leżą również dwie plaże: Nai Thon oraz Nai Yang. Z kolei najsłynniejszą plażą Phuket jest Patong. Jest najbardziej zatłoczona ze wszystkich.

Nocny bazar w Chiang Mai

Bazar znajduje się w centrum przedmieścia Chiang Mai. Można na nim kupić dosłownie wszystko. Pierwsi kupcy zjawiają się późnym południem a ostatni kończą targi po północy. Ceny początkowe na bazarze są o 100 % większe niż wartość przedmiotów, dlatego watro się targować. Oprócz zakupów można na nim dobrze zjeść, napić się soków z owoców.

Wyprawa do górskich plemion

Podróżując po Tajlandii nie można zapomnieć o plemionach zamieszkujących tereny górskie. Wyprawa taka trwa od 2 dni do tygodnia. Podczas niej poznamy jak żyją dane plemiona, a jest ich siedem. Poznamy ich obrzędy, tradycje, zobaczymy jak żyją na co dzień.

Zatoka Phang Nga

Znajduje się ona niedaleko Phuket, u wybrzeży Morza Andamańskiego. W Zatoce znajdziemy nie tylko krystalicznie czystą wodę, ale także ogromne, wapienne skały, które przypominają skalne wieloryby, czy potwory. Na wyspach znajdujących się w Zatoce można znaleźć również klify, na których namalowane są starożytne malowidła naskalne.

Park Ancient City

Park ten jest miniaturą Tajlandii. Na obszarze 320 akrów znajdują się repliki najważniejszych świątyń, pałaców i rzeźb tajskich. W Parku znajduje się ponad 116 takich obiektów. Co najważniejsze są one idealnymi kopiamy oryginalnych budynków. Sa one wykonane w skali 1:1 lub 1:3. Wśród nich znajdują się także obiekty, które są już dawno zniszczone.

Sukhothai

Sukhothai była pierwszą stolicą tajskiego państwa. Dzisiaj od miasta o tej samej nazwie dzieli te tereny odległość 12 km. Ówcześnie na terenie dawnego Sukhothai znajduje się wioska – Muang Kao. Stare miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jedną z najcudowniejszych atrakcji turystycznych.

Kanchanaburi

W Kanchanaburi znajduje się Koleja śmierci. Podczas jej budowy zginęło wielu ludzi. Kolej była budowana podczas wojny w celu zaopatrzenia wojsk japońskich stacjonujących w Birmie.

Historia budowy kolei

Wszystko zaczęło się od planu stworzenia linii zaopatrzenia dla wojsk japońskich stacjonujących w Birmie, do których dostęp odcięty został przez działania aliantów prowadzone na morzu. Kolej mierzy ponad 400 km, a budowana była jedynie przez rok. Najbardziej niebezpiecznymi odcinkami kolei jest most na rzece Kwai oraz wykuty w skalach tunel zwany „Piekielnym przejazdem”.

Park Narodowy Khao Yai

Jest to najstarszy park narodowy w Tajlandii. Obszar parku obejmuje dżunglę, obszary górskie, dzięki czemu na jego terenie występuje wiele gatunków zwierząt i roślin. W parku wyznaczonych jest wiele szlaków turystycznych.

Autor