Czy przy wyjeździe do Tajlandii potrzebna wiza? Sprawdź!

Większość z nas marzy o wakacjach w pełnym słońcu, na gorącej plaży. Taki wypoczynek gwarantuje Tajlandia. Jednak, by do niej wjechać w niektórych przypadkach potrzebna jest wiza. Sprawdź, czy musisz ją mieć.

Przyjazd w celach turystycznych

Udając się do Tajlandii w celach turystycznych na okres mniejszy niż 30 dni podróżując drogą lotniczą lub 15 dni drogą lądową nie musimy posiadać wizy. Dnia 11 sierpnia 2011 roku weszły nowe przepisy zwalniające nas od jej posiadania.

Wizyta na mniej niż 30 dni – droga lotnicza

Jak już wcześniej zostało wspomniane przekraczając granice Tajlandii drogą lotniczą nie musimy posiadać wizy, jeżeli nasz pobyt będzie krótszy niż30 dni. Wówczas należy posiadać przy sobie inne dokumenty, tj.:

 • Paszport, który musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od chwili wjazdu do kraju;

 • Bilet lotniczy określający datę opuszczenia Tajlandii – musi być on wyznaczony przez upływem 30 dni;

 • Środki finansowe umożliwiające pobyt w Tajlandii – w przeliczeniu około1000 zł na osobę lub 2000 zł na rodzinę.

Wizyta na okres 15 dni – droga lądowa

Podróżując do Tajlandii drogą lądową z państw sąsiadujących również nie musimy ubiegać się o wizę. Podobnie jak w przypadku podróży samolotem powinniśmy posiadać:

 • Paszport ważny przez minimum 6 miesięcy od chwili przekroczenia granicy;

 • Bilety (lotnicze, kolejowe bądź autobusowe) potwierdzające, że opuścimy terytorium kraju w ciągu 15 dni;

 • Środki finansowe na pobyt.

Kiedy wiza wymagana?

Gdy planujemy pobyt w Tajlandii na okres dłuższy niż 30 dni lub celem naszej podróży nie jest wypoczynek musimy posiadać wizę. Można ubiegać się o nią w Ambasadzie Królestwa Tajlandii w Warszawie.

Wiza turystyczna umożliwia pobyt w Tajlandii do 60 dni, a ważna jest 3 miesiące. Można również starać się o przedłużenie pobytu o kolejne 30 dni, np. w Biurze Imigracyjnym w Bangkoku. Przedłużenie takie jest płatne i wynosi około 70 dolarów. Nie posiadając odpowiednich zezwoleń grożą nam duże sankcje finansowe przy wyjeździe kraju – są one naliczane za każdy dzień spóźnienia.

Dokumenty potrzebne do otrzymania wizy turystycznej

By uzyskać wizę turystyczną należy:

 • Wypełnić odpowiedni wniosek wizowy;

 • Posiadać paszport z terminem wcześniej wspomnianym;

 • Posiadać odpowiednie środki finansowe na pobyt w Tajlandii;

 • Przedstawić ważny bilet potwierdzający wyjazd z kraju z zachowaniem określonego terminu;

 • Dołączyć jedno aktualne zdjęcie paszportowe.

Opłata za wizę wynosi ok. 120 zł, a upoważnia nas do maksymalnie 4 wjazdów. Wizę otrzymujemy po dwóch dniach.

Inne rodzaje wiz

Innymi rodzajami wiz są wizy biznesowe, studenckie oraz tranzytowe.Wizę biznesową, czy studencką muszą posiadać osoby, które pragną na terenie Tajlandii zawierać inwestycje, prowadzić badania, czy studiować, bądź pracować. Wizy te ważne są 90 dni, jednak jeśli ze względu na prowadzone interesy musimy regularnie przyjeżdżać do Tajlandii możemy starać się o wizę ważną rok, jednak jednorazowy przyjazd nie może trwać dłużej niż 90 dni.

Wiza tranzytowaz kolei wydawana jest na przejazd przez Tajlandiędo innego kraju docelowego. Pozwala ona na pobyt w granicach kraju na 30 dni.

Przed wyjazdem do Tajlandii warto jednak sprawdzić aktualne przepisy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajlandii.

Autor