Czym najlepiej podróżować po Tajlandii?

Po Tajlandii można poruszać się wieloma drogami: samolotem, autobusem, samochodem, statkiem. Sprawdź, który sposób będzie najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Podróż samolotem

Po Tajlandii łatwo jest się poruszać drogą lotniczą. Istnieje wiele krajowych linii lotniczych posiadających bogatą ofertę. Ten typ podróży jest szybki i wygodny. Dużym plusem są również ceny – są one najniższe na świecie! Do najpopularniejszych linii należy: Thai Airways oraz Bangkok Airways.

Ważnym punktem podróży samolotem jest port lotniczy Suvarnabhumi. Jest to lotnisko międzynarodowe i największe w Tajlandii. Lotnisko to zajmuje powierzchnię 32 km² i obsługuje około 45 mln pasażerów rocznie. Posiada także najwyższą na świecie wieżę kontrolną – mierzy ona 132 metry.

Wyprawa wzdłuż torów

Po kraju można oczywiście poruszać się pociągiem przy wykorzystaniu lokalnych linii kolejowych. Podróż taka jest znacznie tańsza, niż przemieszczanie się samolotem, lecz niestety dłuższa. Podróż może zająć kilkanaście godzin. Jednak warto ten czas przeznaczyć na zapoznanie się z kulturą, podziwianiem pięknych widoków, czy po prostu na wypoczynek.
W Tajlandii znajdują się także cztery główne linie kolejowe, a ceny biletów uzależnione są od warunków znajdujących się w pociągu, zajmowanego miejsca, czy szybkości.

Podróż autobusem

Najbardziej powszechnym środkiem transportu jednak jest autobus. Jest on łatwo dostępny i dostępny w każdym regionie Tajlandii. Autobusy docierają nawet do najmniejszych miejscowości na obszarze kraju.

Wśród nich występują autobusy dalekobieżne, jak i te kursujące do pobliskich miejscowości. Można zatem pozwolić sobie na podróż przewoźnikami prywatnymi lub państwowymi. Wybór zależy od nas. Różnią się one między sobą pod względem ceny oraz warunków podróżowania.

Samochód

Po Półwyspie Indochińskim można także poruszać się samochodem. Jeśli nie posiadamy swojego, istnieje możliwość jego wynajmu na miejscu. W większych miejscowościach, tj. Bangkok jest niestety duże zatłoczenie samochodów, jednak
w mniejszych miejscowościach podróżowanie będzie przyjemne i wygodne.

Do najpopularniejszych i godnych polecenia firm międzynarodowych wynajmujących samochody należy m.in.: Avis, Budget, Hertz i National, natomiast do regionalnych: Tahi Rent a Car, Andaman Car Rent, czy David Car Rent.

W sprawach podróżowania wynajętymi samochodami warto zaczerpnąć informacji od osób, które podróżują po Tajlandii, czy w punktach informacji turystycznej. Wybór dróg podróżowania jest duży i w zależności od naszych upodobań możemy wybrać któryś z nich.

Autor