Masaż rodem z Tajlandii

Każdemu z nas czasem przyda się odrobina relaksu. Możemy go osiągnąć, np. przy pomocy masażu. Nasze mięśnie zostaną wymasowane, pozbędziemy się napięcia, a także naładujemy pozytywną energią. Szczególnie polecany jest masaż tajski. Dlaczego?

Maksymalne odprężenie

Tradycyjny masaż tajski nie należy do masaży delikatnych. Masażysta nie wykonuje go tylko dłońmi, ale również stopami, łokciami, ramionami, a nawet kolanami! Podczas masażu klient musi być ułożony w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu zostaną wymasowane i rozciągnięte najbardziej potrzebujące partie ciała. Pozycje te wywodzą się z pięciu podstaw jogi pasywnej - rozciągają mięśnie i odblokowują punkty energetyczne.

Klasyczny, tradycyjny masaż powinien trwać dwie godziny a nawet dłużej.

Odblokowanie energii

Masaż dla początkujących klientów może być nieco bolesny, jednak dla jego rezultatów warto się jemu poddać. Masaż tajski przywraca równowagę zmęczonemu organizmowi człowieka. Podczas masażu odblokowywane są również punkty energetyczne. Dzięki temu poczujemy się zrelaksowani, odprężeni, ale także pełni pozytywnej energii.

Sposób wykonania

Osoba masowana jest ubrana w luźne ubranie, które pozwala na nieskrępowane ruchy. Podczas masażu leży się na materacu o średniej giętkości. Masażysta różnymi partiami swojego ciała wykonuje głęboki masaż, który daje uczucie dużego odprężenia. Zabieg przebiega wzdłuż linii Sen, odpowiedników hinduskich kanałów nadi.

Medycyna tradycyjna

Masaż tajski należy do podstawowych i co ważne tradycyjnych gałęzi medycyny w Tajlandii. Łączy on w sobie kilka metod zdrowotnych. Należą do nich: zabiegi manipulacyjne, stosowna dieta, indywidualnie dobrane praktyki duchowe i magiczne oraz maści, okłady i inhalacje.

Masaż jako terapia

Ten rodzaj masażu jest traktowany jako typ terapii orientalnej, której podstawową funkcją jest odprężenie, relaksacja ciała, zmniejszenie bólów mięśni oraz stawów oraz wzrost dobrego samopoczucia u klienta.

Jest on idealny dla ludzi zabieganych, zestresowanych codziennymi sprawami, a także przytłoczonych nadmiarem obowiązków.

Nauka masażu w Tajlandii

Jeśli chcemy poddać się masażowi, czy się go nauczyć najlepszym miejscem będą tradycyjne ośrodki w Tajlandii. Tajniki masażu możemy zgłębić, np. w kompleksie świątynnym Wat Pho w Bangkoku.

W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy tylko oddaniem się w ręce fachowców i poczuciem odprężenia możemy skorzystać z usług masażystów w ośrodkach turystycznych, czy hotelach, a także bezpośrednio na tajskich plażach.

Autor