Rzeczy, które musisz zrobić przed wyjazdem z Tajlandii

W Tajlandii jest wiele miejsc wartych obejrzenia: świątynie, parki narodowe, plaże itp. Są również rzeczy, które musisz zrobić przed wyjazdem z tego pięknego kraju, gdyż nie zrobisz ich nigdzie indziej!

  1. Pogłaskaj tygrysa

Na terenie Tajlandii znajduje się często uczęszczany przez turystów wyjątkowy klasztor. Zamieszkiwany jest on przez buddyjskich mnichów i tygrysy! Klasztor ten nazywa się Wat Pa Luangta Bua i znajduje się niedaleko granicy z Birmą, w prowincji Kanchanaburi. Mnisi opiekują się tygrysami od momentu ratowania tych zwierząt z rąk kłusowników.

  1. Odwiedzić Morski Park Narodowy Laem Son

Park znajduje się na terenach prowincji Ranong oraz Phang Nga. Zajmuje powierzchnię 315 km2. Co ważniejsze obejmuje 100 km wybrzeża Morza Andamańskiego. Na terenie parku znajduje się wiele pięknych plaż i wysp, na które możemy udać się łodzią
i ponurkować w rajskich wodach.

  1. Zjeść szarańczę

Owady w Azji to przysmaki. Sprzedaje się je w różnych sosach. Można zjeść mrówki, czy też szarańczę. Jeśli jesteś odważny i lubisz wyzwania warto spróbować tradycyjnych
i lokalnych potrwa i przysmaków tajskiej kuchni.

  1. Zobaczyć kabaret Tifanny’s i Alcazar

Oba kabarety są znane na całym świecie. Oba z nich to niesamowite widowiska oraz spektakle. Kabaret Tifanny’s znany jest z tego, iż występują tam transwestyci i trensgenderowie.

  1. Pomódl się w Satchatham Prasat

Sanktuarium to zbudowane jest całe z drewna. Ma wysokość 105 metrów. Zachwyca swoim pięknem i detalami. Budynek z zewnątrz i od wewnątrz zdobią wykonane w drewnie rzeźby, które przedstawiają starożytne wyobrażenia na temat Ziemii, Wiedzy i Filozofii. Co ważne budowa jej została zafundowana przez tajskiego milionera a jej budowa trwa od 1981 i jeszcze trwa.

  1. Ucztuj z małpami

Święto małp odbywa się w ostatnią niedzielę listopada w mieście Lop Buri. Setki makaków jawajskich podczas uczty są obdarowywane jedzeniem. Ucztują one wśród murów dawnych świątyń, jednak nie zawahają się na przechadzki po mieście, podczas których zaczepiają przechodniów.

  1. Bądź świadkiem powstawania jedwabiu z Issan

Będąc w Tajlandii warto odwiedzić Issan – miejscowość słynącą z pięknych, kolorowych jedwabnych tkanin. Przy okazji można zobaczyć jak miejscowe tkaczki ręcznie wyrabiają tkaniny.

  1. Weź udział w wyścigu bawołów

Co roku w mieście Chonburi odbywają się wyścigi bawołów. Towarzyszą temu wydarzeniu festyny i inne atrakcje. Podczas wyścigów widzowie obserwują zmagania zwierząt w dotarciu jako pierwsze na metę. Bawoły nagradzane są również za wygląd – wygrywają również te najbardziej przystrojone.

  1. Posłuchaj jazzu w Ko Samui.

Pod koniec września ta tajska miejscowość staje się centrum muzyki jaazowej, gdyż odbywa się Samui International Jazz Music Festival. Jest to coroczna impreza skupiająca artystów i fanów muzyki jazzowej.

  1. Weź udział w maratonie

Maraton jest jedną z najpopularniejszych corocznych imprez organizowanych na terenie Tajlandii. Celem maratonu jest zareklamowanie miasta, w którym się odbywa maraton – Pattaya oraz podkreślenie jego walorów turystycznych i gospodarczych.

 

Autor