Środki transportu do Tajlandii – czym się do niej dostać?

Tajlandia znajduje się w Azji południowo-wschodniej na Półwyspie Indochińskim. Nie jest to blisko naszego kraju, jednak istnieje wiele opcji podróżowania do tego kraju. W zależności, czy chcemy jak najszybciej dotrzeć do „kraju słonia”, czy pozwiedzać w drodze do punktu docelowego.

Droga powietrzna

Najszybszym sposobem, by dostać się do Tajlandii jest oczywiście samolot. Podróżując samolotem z przesiadką w wybranym azjatyckim mieście mamy możliwość dostania się bezpośrednio do niektórych turystycznych miejscowości, omijając Bangkok.

Z Europy można dostać się do Bangkoku oraz Phuket. Lot taki trwa od 16 do nawet 20 godzin. Wylatując z Polski musimy się liczyć z koniecznością przesiadki w którymś z miast europejskich, bądź azjatyckich, jeśli pragniemy dotrzeć do innego miasta niż wyżej wymienione.

Najważniejsze lotniska w Tajlandii znajdują się w: Bangkoku, Phuket, Chiang Mai, Chiang Rai, Ko Samui oraz Hat Yai.

Na lot bezpośredni w naszego kraju nie ma co liczyć. Zdarzają się one bardzo rzadko, a jeśli się już pojawią są to loty charterowe a ich ilość jest uzależniona od sprzedaży wycieczek oferowanych przez biura podróży.

Loty z kraju europejskiego

Najlepiej wybrać samolot startujący z Niemiec. Samoloty do Tajlandii odlatują z Frankfurtu nad Menem. W Niemczech jest także dość duży wybór lotów czarterowych, np. z Berlina, czy Dusseldorfu. Na Półwysep Indochiński można dostać się również samolotem z Wiednia, Helsinek, Amsterdamu, Paryża oraz Istambułu.

Droga lądowa – pełna przygód

Chcąc po drodze do wybranej miejscowości pozwiedzać Tajlandię warto wybrać samolot do Malezji, czy Singapuru i kolejno poruszać się pociągiem, bądź autobusem. Do Malezji można dostać się bezpośrednio z Bangkoku pociągiem. Podróż taka trwa kilkanaście godzin.

Dalsza podróż z Malezji może przebiegać głównym węzłem komunikacyjnym znajdującym się na południu Tajlandii: z Hat Yai.

Mostem do Tajlandii

Jeśli chcemy przeżyć wiele przygód w drodze do Tajlandii możemy naszą podróż urozmaicić o przejście Mostem Przyjaźni Tajsko-Laotyńskiej. Ma on długość 1170 metrów i łączy Laos z Tajlandią. Do mostu można dostać się taksówką lub autobusem ze stolicy Laosu. Po przejściu do Tajlandii kolejno należy udać się do węzłów komunikacyjnych, które zagwarantują dalszą podróż do miejsca docelowego.

Sposobów dostania się do Tajlandii jest wiele. Jednak należy nastawić się na podróż samolotem. A co potem? Czy przesiadka, czy podróż pociągiem przez Tajlandię? Wszystko zależy od nas oraz posiadanej ilości czasu na wypoczynek.

Autor