Tajlandia – raj na Ziemi

Tajlandia zachwyca nie tylko pięknymi barwami, tropikalną przyrodą, pysznymi a zarazem egzotycznymi daniami, bogatym życiem religijnym i kulturowym. Tajlandia znana jest również z życzliwości jej mieszkańców, którzy non stop się uśmiechają.

Paleta barw

Kraj ten jest niezwykle malowniczym krajem. Zmieszanie zielonych lasów, piaszczystych plaż, dachów świątyń, szat mnichów, rzek, budynków z brunatnej cegły oraz ciemnookiej tajskiej ludności tworzy mozaikę z nie z tego świata. Krajobraz tego kraju jest barwny, zachwycający i zabierający dech w piersiach.

Egzotyka

Tajlandia dla Europejczyków może wydawać się chaotyczna. Wszędzie można spotkać ulicznych sprzedawców mających w swojej ofercie specjały kuchni tajskiej, rysunki, czy rękodzieła. Dzięki licznym festiwalom, pochodom, ulicznym muzykom miasta i miasteczka tętnią życiem.

Egzotykę tego kraju podkreślają również wszechobecne zapachy kadzideł oraz kwiatów składanych bóstwom, liczne świątynie i posągi Buddy.

Krainy geograficzne

Na terenie Tajlandii znajdują się róże ukształtowania terenu. Poczynając od Niziny Menamu, która jest ważnym punktem rozwoju gospodarczego, po Równinę Korat położoną w północno-wschodniej części Tajlandii. Z kolei na północy kraju znajdują się pasma górskie. W Tajlandii znajduje się również wiele naturalnych jezior, a główną roślinnością są różnego rodzaju lasy, w zależności od panującego na danym obszarze klimatu.

Bogactwo kulturowe

Kultura Tajlandii jest bardzo bogata. Dla ludności tego kraju bardzo ważne jest życie zgodne z tradycją i religią. Na każdym kroku można spotkać świątynie pełne przepychu, zapalone świece, palące się kadzidła, czy tańczące tancerki w tradycyjnych strojach.

Kraina uśmiechu

Tajlandia oprócz „krajem słonia” nazywana jest również „krajem uśmiechu”. Ludzie tutaj są przyjaźni, uśmiechnięci i życzliwi. Dodatkowo w Tajlandii bardzo źle jest widziane pokazywanie agresji, wybuchów gniewu, czy złości. Nie wypada również bardzo głośno mówić, czy krzyczeć.

Elementy współczesności

W tradycyjny krajobraz Tajlandii wkradły się elementy rozwoju gospodarczego tego kraju. W większości większych miast można znaleźć szkółki masażu, czy medytacji, a także sztuk walki, szczególnie tajskiego boksu. W stolicy kraju, Bangkoku znajdziemy także wiele kolorowych świątyń, które tętnią życiem.

Plemiona

Chcąc poznać codzienne życie plemion tajskich warto wybrać się na wyprawę trampingową w dalekie północne rejony kraju. Wówczas zobaczymy tradycyjne rękodzieła, domostwa, czy stroje tamtejszej ludności.

Festiwale i inne atrakcje

W „kraju słonia” odbywa się wiele festiwali. Każdego miesiąca ma miejsce kilka barwnych festiwali z różnych okazji. Jest to miejsce idealne dla osób lubiących nieustającą zabawę. Będąc na tajskich plażach mamy również możliwość nurkowania. Nie można się tu nudzić.

Tajska kuchnia

Będąc w Tajlandii nie można nie spróbować tamtejszej kuchni. Dzięki łatwo dostępnym i tanim miejscowym składnikom oraz różnorodnym przyprawom dania mają niesamowity, egzotyczny smak. Wiele dań jest ostrych, bądź ostro – słodkich. Tajska kuchnia jest zaskakująca i niezwykle aromatyczna.

Tanie podróżowanie

Planując podróż do Tajlandii największym wydatkiem będzie lot samolotem. Na miejscu ceny pozytywnie nas zaskoczą. W zależności od naszym upodobań, albo będziemy stołować się w restauracjach i sypiać w ekskluzywnych hotelach, bądź jeść
w ulicznych jadłodajniach i nocować w drewnianych bungalowach.

Autor